Vishay 173D475X9020VW
Cap Tant Solid 4.7uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 125°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay 173D475X9020VW 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
607
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Molded
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
800 nA
800 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2002-10-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupT322B475K020AT
Cap Tant Solid 4.7uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 4.5 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT322C475K025AT
Cap Tant Solid 4.7uF 25V 10%( 4.57 X 8.76mm) Axial 4 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT322C475K025AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
173D Series 4.7 uF ±20 % 10 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount