Vishay 173D475X0035WE3
Cap Tant Solid 4.7uF 35V 20% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,278
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Molded
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
Leakage Current
1.3 µA
1.5 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Capacitor, Molded Electrolyte; 4.7uF; Tantalex; Tantalum; Axial; Case W; 35WVDC; 46V
173D Series 4.7 uF ±10 % 35 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Yageo GroupT110B475K035AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 35 V DC +/-10%, T110 SERIES
Yageo GroupT110B475K035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 4.7uF 25V 10% (4.57 X 8.76mm) Axial 125°C Ammo Pack
Cap Tant Solid 4.7uF 20V 10% (2.79 X 7.37mm) Axial 125C Automotive T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Solid-Electrolyte TANTALEX Capacitors,Resin-Coated, Radial-Lead
4.7¦ÌF ¡À20% 35V 8.76mm