Vishay 173D106X9010VE3
173D Series 10 uF ±10 % 10 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-75.34%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,525
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Molded
Molded
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 Ω
5 Ω
Leakage Current
800 nA
1 µA
1 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupT491A106K010AT
10UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT491B106K010AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1206
KYOCERA AVXTPSA106K010R0900
Cap Tant Solid 10uF 10V A CASE 10%( 3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 0.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C106K010AT
Cap Tant Solid 10uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTPSA106K010R1800
Cap Tant Solid 10uF 10V A CASE 10%( 3.2 X 1.6 X 1.6mm) Inward L SMD 3216-18 1.8 Ohm 125C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, TANTALUM, 10 UF, 10 VDC @ DEGC, 13 V, TOL 10%, V, AXIAL LEADED
CAPACITOR, TANT, 10UF, 10V, 10%, AXIAL;; CAPACITOR, TANT, 10UF, 10V, 10%, AXIAL; Capacitance:10µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:10V; Height:7.37mm; Diameter:2.79mm; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C