Vishay 150D475X5050B2BE3
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
Upverter
New Yorker Electronics
_legacy Avnet
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
80
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
3 µA
1.7 µA
1.7 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-05-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
150D Series 4.7 uF ±10 % 50 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Yageo GroupT110B475K050AT
Cap Tant Solid 4.7uF 50V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial 2.5 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110B475K050AS
Yageo GroupM39003/01-2368
Cap Tant Solid 4.7uF 50V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial (1%FR) 2.5 Ohm 125C Bulk
150D Series 4.7 uF ±10 % 35 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
描述
Cap Tant Solid 4.7uF 50V 5% (4.7 X 12.04mm) Axial Bulk