Vishay WSR5R2000FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.2ohm, 1V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
200 mΩ
200 mΩ
Case/Package
4527
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 4527 0.2 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 4527 0.2 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strip 4527 0.2 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive Bulk
描述
RES 0.2 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .2 1% B43