Vishay WSL2010R0240FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.024ohm, 0.1095V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
24 mΩ
24 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2010 0.025 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-MP3KF22MU
Res Metal Plate 2010 0.022 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.024 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJB1CFR024U
Res Thick Film 1020 0.024 Ohm 1% 2W ±200ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityTLM2HDR022FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.022 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
PanasonicERJ-C1CFR022U
Res Thick Film 1020 0.022 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
描述
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.024 OHM,1% TOL, POWER METAL STRIP
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.024ohms 1%
RES 0.024 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .024 1% R79