Vishay RN65D2003FBSL
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 200000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN65D2003FBSL 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
100
Authorized Distributors
2
Resistance
200 kΩ
200 kΩ
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 200000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 200000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1.5W, 200000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-200K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 200000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-200K
Stackpole ElectronicsRNF18FAD200K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 200000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-65 200K 1% T-1 RN65D2003F BSL