Viking Tech CR-05FL7--150K
Res Thick Film 0805 150K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Medical T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Datasheet11 页4 年前
Viking Tech
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
150 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 150kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CR Series 0805 150 kO ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Chip Resistor 1% 100ppm/C 150kOhm 125mW