Vicor V300C24C150BG
Module DC-DC Single-Out 24V 6.25A 150W Screw Mount/Through Hole 7-Pin Quarter Brick
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+473%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,893
Authorized Distributors
4
Case/Package
Number of Pins
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
180 V
180 V
180 V
Max Input Voltage
375 V
375 V
375 V
Output Voltage
24 V
24 V
Output Current
Output Power
150 W
150 W
Isolation Voltage
3000 Vrms
3000 Vrms
Efficiency
86.5 %
86.5 %
86.5 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 150W, Hybrid
Module DC-DC Single-Out 28V 5.36A 150W Screw Mount/Through Hole 7-Pin Quarter Brick
Module DC-DC Single-Out 28V 5.36A 150W Through Hole 7-Pin Quarter Brick
描述
Micro family, 300V input, DC-DC converter module
OVP,UVLO 86.5% 6.25A 24V 1 375V 300V Fixed 57.9mm*36.8mm*12.7mm