Vicor V24A15C400BG
Module DC-DC 1-OUT 15V 26.67A 400W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full-Brick
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页5 年前
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,505
Authorized Distributors
1
Case/Package
Full Brick
Full Brick
Number of Pins
9
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
18 V
18 V
Max Input Voltage
36 V
36 V
Output Voltage
15 V
Output Current
26.67 A
Output Power
400 W
Isolation Voltage
3000 Vrms
3000 Vrms
Efficiency
87.5 %
87.5 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-01-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
VI-200 Series 50 W 18 to 36 V Input Isolated Output 12 V DC/DC Converter
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 75W, Hybrid
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W, Hybrid
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 400W, Hybrid
Maxi Family 24 Vin 15 Vout 400 Power Isolated DC/DC Converters
DC DC CONVERTER 15V 400W
DC DC CONVERTER 5V 150W