United Chemi-Con ESMG100ELL331MF11D
Cap Aluminum Lytic 330uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet3 页4 年前
IHS
Future Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.65%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,804
Authorized Distributors
2
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
290 mA
290 mA
290 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 330muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUVK1A331MED
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUVR1A331MED1TA
PanasonicECA-1AM331
Cap Aluminum 330uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 330mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA-1AM331I
Cap Aluminum 330uF 10V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 330mA 2000h 85°C Ammo Pack
PanasonicECA-1AM331B
Panasonic ECA1AM331B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
描述
SMG Series 10 V 330 uF 6.3 x 11 mm LS=2.5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
CAPACITOR ALUM ELEC 330UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:11mm; Diameter:6.3mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded