United Chemi-Con EPAG201ELL820MJ30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
数据表
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet2 页4 年前
IHS
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.05%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,311
Authorized Distributors
4
Capacitance
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
12000 hours
Ripple Current
440 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
相关零件
82uF 200V ±20% Plugin,D10xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPZ2D820MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 200V 82muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKXJ251ELL820MK25S
82uF 250V ±20% 565mA@120Hz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUPT2E820MHD
82uF 250V 卤20% 400mA@120Hz Plugin,D12.5xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPT2P820MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 220V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-ED2E820
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 250V 82muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 82uF 200V 20%( 10 X 30mm) Radial 5mm 440mA 2000h 105C Bulk
SERIES: PAG; VOLT: 200; CAP: 82; DIA X LENGTH: 10X30; PACKAGING: BULK
United Chemi-Con
Radial Can PAG 200V 82muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL TH