United Chemi-Con EMHB250ADA221MHA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 240mA 2000h 125C Automotive T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+1300%
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,000
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
300 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
4000 hours
Ripple Current
240 mA
296 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
相关零件
PanasonicEEETG1E221P
Cap Aluminum 220uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.3 Ohm 270mA 2000 hr 125C T/R
United Chemi-ConEMVH250ADA221MJA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20%( 10 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 296mA 2000h 125C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 25V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEHB1E221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 25V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 3533
Cap, Alu Elec, 220Uf, 25V, Rad Can Smd; Rango De Producto:Alchip Mhb Series; Capacidad:220Μf; Tensión Nominal:25V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:8Mm; Resistencia Esr:0.3Ohm; Altura:10Mm |Chemi-Con EMHB250ADA221MHA0G
CAP, ALU ELEC, 220UF, 25V, RAD CAN SMD;; CAP, ALU ELEC, 220UF, 25V, RAD CAN SMD; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:220µF; Voltage Rating:25V; ESR:0.3ohm; Product Range:Alchip MHB Series; Packaging:Cut Tape; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; MSL:-