United Chemi-Con EKZM250ETD331MHB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
数据表
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页15 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,069
Authorized Distributors
0
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
56 mΩ
56 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
6000 hours
Ripple Current
945 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 25V 330muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFR1E331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 330muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFR1E331B
Panasonic EEUFR1E331B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYB250ELL331MHB5D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZH250ELL331MHB5D
Bulk/Capacitor, Aluminum, 25 V, Cap.330 , Dia.8 , Leng.11 |Chemi-Con EKZH250ELL331MHB5D
描述
SERIES: KZM; VOLT: 250; CAP: 330; DIA X LENGTH: 8X11; PACKAGING: TAPED
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Radial Can KZM 25V 330muF ±20% 0.315Dia 8.00mm