United Chemi-Con EKXG201ETD101ML20S
Cap Aluminum Lytic 100uF 200V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 630mA 10000h 105C Ammo
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
Electro Sonic
LKR
Stock
41,269
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9 Ω
1.9 Ω
Life (Hours)
10000 hours
4000 hours
Ripple Current
630 mA
340 mA
340 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
UCY Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 100muF 250V
NichiconUCY2E101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 250V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKXJ251ELL101ML20S
Cap Aluminum Lytic 100uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 635mA 10000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXG201EC3101ML20S
100uF 200V ±20% 630mA@120Hz Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKXG201ELL101ML20S
Cap Aluminum Lytic 100uF 200V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 630mA 10000h 105°C Bulk
NichiconUCY2C101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 160V 100muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Bulk / Capacitor, Aluminum, 200 V, Cap.100 , Dia.16 , Leng.20 RoHS Compliant: Yes
100uF 200V ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL / 100 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C