United Chemi-Con EKXG201ELL100MJ16S
Cap Aluminum Lytic 10uF 200V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 125mA 8000h 105°C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页11 年前
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.92%
备用零件
Price @ 1000
Stock
81,076
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
125 mA
12 mA
12 mA
Height - Seated (Max)
16.002 mm
16.002 mm
16.002 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKXG251ELL100MJ20S
Cap Aluminum Lytic 10uF 250V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 140mA 8000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 250V 10muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA2EHG100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 250V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-2EM100
Cap Aluminum 10uF 250V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 110mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-2EM100B
Cap Aluminum 10uF 250V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 110mA 2000h 85°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUPW2E100MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 250V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
10uF 200V ±20% 312.5mA@100kHz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10UF, 200V; Capacitance: 10µF; Voltage(DC): 200V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 8000 hours @ 105°C; Polarity: Polar; Lead