United Chemi-Con EKXG161ELL331MMN3S
Cap Aluminum Lytic 330uF 160V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1390mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页11 年前
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,647
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
160 V
160 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.39 A
1.565 A
Height - Seated (Max)
31.496 mm
32.9946 mm
供应链
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKXG201ELL331MMP1S
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1430mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-ED2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
NichiconUCS2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKXJ201ELL331MMN3S
330uF 200V ±20% Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUCY2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 160V 330muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPW2D331MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 200V 330muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 330UF, 160V
KXG Series 160 V 330 uF 105 °C Ø 18 x 31.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
1.39A@120Hz ±20% 7.5mm 160V 330uF Plugin,D18xL31.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330Uf, 160V; Rango De Producto:Serie Kxg; Capacidad:330Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:160V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con EKXG161ELL331MMN3S
CAPACITOR ALUM ELEC, 330UF, 160V; Capacitance:330µF; Voltage Rating:160V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitor Mounting:Through Hole; Filter Terminals:Radial Leaded; Leaded Process Compatible:Yes; Package / Case:MN3