United Chemi-Con EKMM421VSN101MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
数据表
价格与库存
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet4 页6 年前
IHS
Electro Sonic
备用零件
Price @ 1000
Stock
235
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Screw
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
700 mA
870 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
描述