United Chemi-Con EKMM401VSN181MP45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
数据表
价格与库存
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet4 页6 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.73%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,255
Authorized Distributors
3
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Screw
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
980 mA
980 mA
Height - Seated (Max)
46.99 mm
45.0088 mm
相关零件
KYOCERA AVXLGU2G181MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
KYOCERA AVXLGU2G181MELZ
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 980mA 3000h 105C Bulk
PanasonicECO-S2GA181CA
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 950mA 3000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMS401VSN181MP35S
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (20 X 40mm) Snap-In 10mm 1230mA 3000h 105C
描述
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 980mA 3000h 105C
SERIES: KMM; VOLT: 400; CAP: 180; DIA X LENGTH: 22X44; PACKAGING: SNAP-IN
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH