United Chemi-Con EKMM201VSN271MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
数据表
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet4 页6 年前
IHS
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,266
Authorized Distributors
3
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
737 mΩ
737 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.1 A
1.1 A
1.1 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
描述
Cap Aluminum 270uF 200V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1100mA 3000h 105C
ALUMINUM CAPACITOR
CAP ALUM 200V POLAR