United Chemi-Con APSF160ELL271MHB5S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
数据表
价格与库存
数据表和文档
United Chemi-Con
Datasheet2 页4 年前
IHS
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.26%
Stock
8,568
Authorized Distributors
5
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
11 mΩ
11 mΩ
11 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
15000 hours
Ripple Current
5.08 A
5.08 A
5.08 A
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
United Chemi-ConAPSC160ELL271MHB5S
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.011 Ohm 5080mA 15000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSC160ETD271MHB5S
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20%( 8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.011 Ohm 5080mA 15000h 105C Ammo
NichiconPLS1C271MDO1
270UF 16V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, LS SERIES 5000H 8(DIA.)X12MM
描述
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.011 Ohm 5080mA 20000h 105C Bulk
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
270¦ÌF 16V ¡À20% 3.5mm 11m¦¸ 5000h@ 105¡ãC 5.08A@ 100 kHz ,D8xL11.5mm 8mm*11.5mm*13mm
SERIES: PSF; VOLT: 16; CAP: 270; DIA X LENGTH: 8X12; PACKAGING: BULK
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H