United Chemi-Con APSF160ELL271MH08S
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.01 Ohm 5000mA 20000h 105C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Datasheet0 页0 年前
United Chemi-Con
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
15,997
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
10 mΩ
12 mΩ
12 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
2000 hours
Ripple Current
5 A
5 A
5 A
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2009-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Panasonic16SEPC270MX+S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConAPSG160ELL271MH06S
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20%( 8 X 6mm) Radial 3.5mm 0.022 Ohm 3300mA 5000h 105C Bulk
NichiconRNU1C271MDN1
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 13mm) Radial 0.008 Ohm 5000mA 105C Bulk
描述
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
16V 270uF Polymer ±20% 10mΩ@100kHz 5A@100kHz Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS