United Chemi-Con APSF160EC3101MF05S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole...
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页8 年前
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-64.61%
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,899
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
24 mΩ
24 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
20000 hours
Ripple Current
249 mA
2.49 A
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-12-28
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-07-31
LTD Date2027-01-31
相关零件
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.024 Ohm 2.49A 5000h 105C Ammo
United Chemi-ConAPSF160ELL101MF05S
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 0.024 Ohm 2.49A 20000h 105C Bulk
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) Radial 2.5mm 0.024 Ohm 2490mA 2000h 105C T/R
NichiconPLS1C101MDL4
100UF 16V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAP, LS SERIES 5000H 6.3(DIA.)X10.5MM
United Chemi-ConAPSF160ELL101MFA5S
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.025 Ohm 2820mA 5000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSA160ELL101MFA5S
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20%( 6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.025 Ohm 2820mA 15000h 105C Automotive Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
100¦ÌF 16V ¡À20% 2.5mm 24m¦¸ 20000h@ 105¡ãC 249mA@ 120Hz,2.49A@ 100 kHz ,D6.3XL5MM 6.3mm*6mm
16V 100uF ±20% Plugin,D6.3xL5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
SERIES: PSF; VOLT: 16; CAP: 100; DIA X LENGTH: 6X5; PACKAGING: TAPED
PS Series 16 V 100 UF Organic Polymer Ammo
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H