Texas Instruments UA78L15ACPKG3
Standard Regulator Pos 15V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet27 页11 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet28 页12 年前
Technical Drawing2 页20 年前
Arrow Electronics
Newark
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
17.5 V
17.5 V
17.5 V
Max Input Voltage
30 V
30 V
30 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
15 V
15 V
15 V
Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
39 dB
39 dB
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
KA78L05AI Series 5 V 0.1 A 3-Terminal Positive Voltage Regulator - SOT-89
PWR SPLY FUNC, VOLTAGE REGULATOR, LDO, SOT-89, VS 12V, IS 1.2UA, PD 900MW, VO 4V
LDO Regulator Pos 1.2V 0.2A Automotive AEC-Q100 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R
MCP1700 Series 2.5 V 250 mA Fixed Low Quiescent Current LDO - SOT89-3
描述
100-mA 30-V linear voltage regulator 3-SOT-89 0 to 125
39dB(120Hz) 4.6mA Fixed 100mA 1 15V 17.5V 15V 30V 1.7V@ 40mA 150mV 300mV SOT-89-3 , 4.5mm*2.5mm*1.5mm
LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 15V, SOT-89-3, FULL REEL
IC REG LINEAR 15V 100MA SOT89-3
15V, 100MA FIXED POSITIVE VREG <AZ
UA78L15 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 1.7V 1.6mm 100mA 0C~125C