Texas Instruments UA78L12ACPKG3
Standard Regulator Pos 12V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet27 页11 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet24 页18 年前
Technical Drawing2 页20 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
14.5 V
14.5 V
14.5 V
Max Input Voltage
27 V
27 V
27 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
12 V
12 V
12 V
Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
42 dB
42 dB
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
STMicroelectronicsL78L12ACUTR
L78L Series 100 mA 12 V Positive Voltage LDO Regulator Surface Mount - SOT-89
Texas InstrumentsUA78L10ACPK
Linear Volt Reg, 10V, 0.1A, To-220-3 Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS UA78L10ACPK
Texas InstrumentsUA78L15ACPK
Standard Regulator Pos 15V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R / IC REG LDO 15V 0.1A SOT89-3
Texas InstrumentsUA78L09ACPK
45dB(120Hz) 4.1mA Fixed 100mA 1 9V 11.5V 9V 24V 1.7V@ 40mA 90mV 175mV SOT-89-3 , 1.6mm
STMicroelectronicsL78L09ACUTR
L78L Series 100 mA 9 V Positive Voltage LDO Regulator Surface Mount - SOT-89
STMicroelectronicsL78L12ABUTR
Linear Voltage Regulator, Fixed, 19V primary input, 12V/100 mA/1 Output, SOT-89-3
描述
UA78L12 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 1.7V 1.6mm 100mA 0C~125C
IC, V REG 0.1A +12V, SMD, SOT-89-3; Fixed Output Voltage Nom.:12V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Input Voltage Min:14.5V; Input Voltage Max:27V; Product Range:7812 Voltage Regulators; Output Current:100mA; Output Type:Fixed; Linear Regulator Case Style:SOT-89; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 2 - 1 year; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Accuracy %:5%; Base Number:78; No. of Outputs:1Outputs; Operating Temperature Range:0°C to +125°C; Operating Voltage Tolerance +:5%; Output Current Max:0.1A; Output Voltage Max:12.6V; Output Voltage Min:11.4V; Output Voltage Nom.:12V; Primary Input Voltage:19V; Supply Voltage Max:27V; Supply Voltage Min:14.5V; Termination Type:Surface Mount Device; Voltage Regulator Type:Fixed Positive Voltage