Texas Instruments TPS799315DDCR
200-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with low-noise & enable 5-SOT-23-THIN -40 to 125
Production
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页1 年前
Technical Drawing4 页3 年前
Datasheet39 页11 年前
Datasheet39 页11 年前
Technical Drawing2 页20 年前
Augswan
Arrow.cn
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Min Input Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Input Voltage
6.5 V
6.5 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.15 V
3.15 V
Output Current
200 mA
200 mA
Dropout Voltage
100 mV
100 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsTPS79930DDCR
Texas InstrumentsTPS799285DDCR
Texas InstrumentsTPS79928DDCT
描述
70dB~38dB(100Hz~100kHz) 60¦ÌA Fixed 200mA 1 3.15V 2.7V 3.15V 6.5V 180mV@ 200mA 0.002%/mA(Typ) 0.02(Typ) SOT-23-THIN 2.9mm*1.6mm*870¦Ìm
TPS799315 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity Under Voltage Lockout (UVLO) voltage regulator linear 100mV 1.1mm 200mA 500mW