Texas Instruments TPS3803G15DCKR
Processor Supervisor 1.4V/Adj 1 Active Low/Open Drain 5-Pin SC-70 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页1 年前
Technical Drawing4 页2 年前
Technical Drawing4 页3 年前
Datasheet18 页11 年前
Datasheet17 页14 年前
Technical Drawing2 页19 年前
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
SC
SC
Number of Pins
5
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
5 µs
5 µs
Undervoltage Threshold
1.4 V
1.379 V
Overvoltage Threshold
1.421 V
Watchdog Timer
No
No
Min Supply Voltage
1.3 V
1.3 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Texas Instruments2T03G15QDCKRG4Q
Processor Supervisor 1 Active Low/Open Drain 5-Pin SC-70 T/R Automotive AEC-Q100
Texas InstrumentsTPS3803-01DCKR
Processor Supervisor Adj 1 Active Low/Open Drain Automotive 5-Pin SC-70 T/R
Texas InstrumentsTPS3803-01DCKRG4
Low-power voltage detector 5-SC70 -40 to 85
Voltage Supervisor/Reset IC, Fixed, 1 Channel, +2.63,2.63V, PDSO5
Voltage Supervisor with Manual Reset and Watchdog
描述
ROHS3Compliant Cut Tape (CT) TPS3803G15 Simple Reset/Power-On Reset supervisor 1.5V 2mm 5mus Typical Propagation Delay 321mW
Voltage Detector / Microprocessor Supervisor IC; Threshold Voltage, Vtrip:1.4V; Supply Current:4µA; Reset Type:Active-Low; Supply Voltage Min:1.3V; Package/Case:5-SOT; No. of Pins:5; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C ;RoHS Compliant: Yes