Texas Instruments TPA3100D2PHP
20-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-HTQFP -40 to 85
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing2 页5 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet41 页11 年前
Datasheet41 页14 年前
Datasheet6 页19 年前
Technical Drawing2 页22 年前
Farnell
Newark
HQonline
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
Number of Pins
48
Number of Channels
2
Output Power
21.8 W
21.8 W
21.8 W
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
70 dB
70 dB
Common Mode Rejection Ratio
Min Supply Voltage
10 V
10 V
10 V
Max Supply Voltage
26 V
26 V
26 V
工程资源
相关零件
STMicroelectronicsSTA350BWTR
STA350BW Series 26 V 2.1-Ch High-Efficiency Digital Audio System - PowerSSO-36
Analog DevicesMAX98400AETX+
Audio Amp Speaker 1-CH Mono/2-CH Stereo 44WClass-D 36-Pin TQFN EP Tube
Analog DevicesMAX9708ETN+D
Audio Amp Speaker 1-CH Mono/2-CH Stereo 42W Class-D 56-Pin TQFN EP
STMicroelectronicsSTA333ML13TR
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 20W Class-D 36-Pin PowerSSO EP T/R
STMicroelectronicsSTA333BW13TR
Audio Amp Speaker 1-CH Mono/2-CH Stereo 20W Class-AB 36-Pin PowerSSO EP T/R