Texas Instruments TPA102DGNR
Audio Amp Headphone 2-CH Stereo 0.07W Class-AB 8-Pin HVSSOP EP T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing2 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet26 页11 年前
Technical Drawing2 页15 年前
Datasheet8 页26 年前
Arrow Electronics
iiiC
DigiKey
Sierra IC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
HTSSOP EP
HTSSOP EP
Number of Pins
8
Number of Channels
Output Power
70 mW
70 mW
70 mW
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
76 dB
76 dB
Common Mode Rejection Ratio
Min Supply Voltage
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsTPA122DGNR
Texas InstrumentsTPA122DGN
Audio Amp Headphone 2-CH Stereo 0.07W Class-AB 8-Pin HVSSOP EP Tube
Texas InstrumentsTPA122DGNRG4
描述
150-mW Stereo Audio Power Amplifier 8-HVSSOP
IC AMP AUDIO PWR .07W STER 8MSOP
GULL WING ROHS3Compliant Lead Free Surface Mount Amplifier IC Class AB -40C~85C TA 20kHz 76dB 70mW
2%@ 8¦¸ @ 150mW,0.4%@ 32¦¸ @ 60mW Headphones,2-Channel (Stereo) 2.5V 0.07*2 @ 8¦¸ 5.5V 8¦¸ AB HVSSOP-8 , 3mm*3mm*1.02mm