Texas Instruments TLV1117LV25DCYT
75dB(120Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 2.5V 2V 2.5V 5.5V 1.3V@ 800mA 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.8mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet24 页11 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet19 页13 年前
Technical Drawing2 页23 年前
SHENGYU ELECTRONICS
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Min Input Voltage
2 V
2 V
Max Input Voltage
5.5 V
5.5 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
2.5 V
Output Current
1 A
1 A
Dropout Voltage
570 mV
570 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsTLV117125DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 2.5V 2V 2.5V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV117112DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.8V 2V 1.8V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
描述
1-A, low-dropout voltage regulator 4-SOT-223 -40 to 125
LDO Regulator Pos 2.5V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
TLV1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 570mV 1.8mm 1A 1.59W
IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT-223-4