Texas Instruments TLV1117-25IDCYG3
LDO Regulator Pos 2.5V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet33 页13 年前
Datasheet34 页14 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
75,016
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
3.9 V
3.9 V
3.9 V
Max Input Voltage
15 V
15 V
15 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Dropout Voltage
1.2 V
1.2 V
1.2 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
相关零件
Texas InstrumentsTLV1117-33CDCYG3
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 4-SOT-223 0 to 125
Texas InstrumentsTLV1117-18IDCYRG3
LDO Regulator Pos 1.8V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R / IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT223
Texas InstrumentsTLV1117-18CDCYRG3
描述
Single Output LDO, 800mA, Fixed(2.5V), Internal Current limit, Thermal Overload Protection 4-SOT-223 -40 to 125
IC,VOLT REGULATOR,FIXED,+2.5V,BIPOLAR,SOT-223,3PIN,PLASTIC
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT223 / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 800mA SOT-223-4
IC REG LIN 2.5V 800MA SOT-223-4