Texas Instruments TL750M12CKVURG3
750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing2 页9 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet23 页11 年前
Datasheet21 页14 年前
Datasheet6 页16 年前
Technical Drawing2 页17 年前
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Min Input Voltage
13 V
13 V
Max Input Voltage
26 V
26 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
12 V
12 V
Output Current
750 mA
750 mA
Dropout Voltage
600 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsTL750M10CKVURG3
Texas InstrumentsTL750M12QKVURQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Texas InstrumentsTL750M05CKVURG3
55dB(120Hz) 60mA Fixed 750mA 1 5V 6V 5V 26V 600mV@ 750mA 50mV 50mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
描述
TL750 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage Reverse Polarity voltage regulator linear 600mV 2.52mm 750mA 0C~125C
Single Channel LDO Voltage Regulator; Dropout Voltage, Vdo:600mV; No. of Pins:3; Operating Temperature Range:0°C to +125°C; Output Current:750mA; Input Voltage Primary Max:26V; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes