Texas Instruments SN74LVCH16541ADGVR
20¦ÌA 3 16 2 8 1.65V 3.6V 24mA Buffer, Non-Inverting 24mA TVSOP-48 , 9.7mm*4.4mm*1.05mm
Production
数据表和文档
HQonline
Datasheet13 页16 年前
Texas Instruments
Sierra IC
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.60%
Authorized Distributors
2
Case/Package
TFSOP
TFSOP
Number of Pins
48
Logic Function
Buffer, Inverting
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
2
Number of Bits per Element
8
Low Level Output Current
24 mA
24 mA
24 mA
High Level Output Current
24 mA
Propagation Delay
4.2 ns
6.5 ns
6.5 ns
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsSN74ALVCH16952DGVR
16-Bit Registered Transceiver With 3-State Outputs 56-TVSOP -40 to 85
Texas InstrumentsSN74LVC16244ADGVR
20¦ÌA 16 16 4 4 1.65V 3.6V 24mA Buffer,Non-Inverting 24mA TVSOP-48 , 9.7mm*4.4mm*1.05mm
Texas InstrumentsSN74LVCZ16245ADGVR
60mA 2 8 2.7V 3.6V 24mA Non-Inverting,Transceiver 24mA TVSOP-48 , 9.7mm*4.4mm*1.05mm
描述
Buffer/Line Driver 16-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 48-Pin TVSOP T/R
16-ch, 1.65-V to 3.6-V buffers with bus-hold and 3-state outputs 48-TVSOP -40 to 85
Buffer Logic IC; Logic Family:LVC; Supply Voltage Min:3.6V; Supply Voltage Max:2V; Package/Case:48-TVSOP; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Input Type:TTL/CMOS; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes