Texas Instruments SN74LV240ADW
Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SOIC Tube
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页9 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页10 年前
Datasheet27 页11 年前
Datasheet18 页14 年前
Technical Drawing2 页15 年前
Newark
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
20
Logic Function
Buffer, Inverter
Buffer, Inverter, Inverting
Buffer, Inverter, Inverting
Number of Elements
2
Number of Bits per Element
4
Low Level Output Current
16 mA
16 mA
16 mA
High Level Output Current
Propagation Delay
7.5 ns
7.5 ns
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 4 days ago)
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsSN74AHC240DWR
Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SOIC T/R
Texas InstrumentsCD74AC240M96
8¦ÌA 8 8 2 4 1.5V 5.5V 24mA Buffer,Inverting 24mA SOIC-20 , 12.8mm*7.52mm*2.35mm
Texas InstrumentsCD74AC240M
描述
20¦ÌA 8 8 2 4 2V 5.5V 16mA Buffer,Inverting 16mA SOIC-20 12.8mm*7.52mm*2.35mm
8-ch, 2V to 5.5V inverters with 3-state outputs 20-SOIC -40 to 125
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SOIC / Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-SOIC