Texas Instruments SN74LV14ANSR
6-ch, 2-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-SOP -40 to 125
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Datasheet28 页11 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet21 页14 年前
Technical Drawing2 页17 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
10.6 ns
12 ns
12 ns
Low Level Output Current
12 mA
8 mA
8 mA
High Level Output Current
-12 mA
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
20 µA
2 µA
2 µA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsSN74LV05ANSR
Buffer Inverter 74LV05 8542.39.00.01 74LV logic gate circuit 7.5ns @ 5V 50pF 2mm - 12mA 5.5V
Texas InstrumentsSN74LV06ANSR
Buffer Inverter 74LV06 EAR99 74LV logic gate circuit 7.5ns @ 5V 50pF 2mm - 16mA 5.5V
Texas InstrumentsSN74AHC14NSR
描述
Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin SOP T/R
Buffer Logic IC; Logic Family:LV; Supply Voltage Min:5.5V; Supply Voltage Max:2V; Package/Case:14-SOP; No. of Pins:14; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Leaded Process Compatible:Yes; Peak Reflow Compatible (260 C):Yes ;RoHS Compliant: Yes
SCHMITT-TRIG INVERTER, HEX, 1 I/P, SOP14; Logic Family / Base Number:74LV14; Logic Type:Inverter Schmitt Trigger; Output Current:25mA; No. of Inputs:6; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:5.5V; Logic Case Style:SOP; No. of Pins:14Pins; Logic IC Family:74LV; Logic IC Base Number:7414; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)