Texas Instruments SN54F20J
Military 2-ch, 4-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页8 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet16 页11 年前
Datasheet16 页14 年前
Technical Drawing2 页23 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,458
Authorized Distributors
0
Case/Package
CDIP
PDIP
PDIP
Number of Pins
14
Logic Function
NAND
NAND
Number of Circuits
2
Number of Inputs
4
Propagation Delay
7 ns
5 ns
5 ns
Low Level Output Current
20 mA
1 mA
1 mA
High Level Output Current
20 mA
20 mA
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
3.4 mA
3.4 mA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsSN54F00J
Military 4-ch, 2-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
Texas InstrumentsJM38510/33001BCA
Texas InstrumentsJM38510/33003BCA
Military 3-ch, 3-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
描述
NAND Gate 2-Element 4-IN Bipolar 14-Pin CDIP Tube
7ns 4.5V 5.5V 20mA NAND F 1mA DIP 3.56mm