Texas Instruments REF2920AIDBZR
V-Ref Precision 2.048V 25mA 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页3 年前
Technical Drawing2 页9 年前
Technical Drawing2 页9 年前
Technical Drawing2 页21 年前
Newark
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+824%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Number of Pins
Max Output Current
25 mA
25 mA
Min Input Voltage
2.049 V
2.098 V
Max Input Voltage
5.5 V
5.5 V
Min Output Voltage
2.048 V
Max Output Voltage
2.048 V
2.048 V
Tolerance
2 %
2 %
Temperature Coefficient
35 ppm/°C
35 ppm/°C
Cathode Current
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsREF2925AIDBZR
VOLTAGE REF, SERIES, 2.5V, SOT-23-3; VOL; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Texas InstrumentsREF3020AIDBZRG4
Texas InstrumentsREF2912AIDBZTG4
1.25V 100ppm/Degrees C, 50uA in SOT23-3 Series (Bandgap) Voltage Reference 3-SOT-23 -40 to 125
Diodes Inc.ZR285F02TA
ZR285 Series 2.5 V 1 % Precision Micropower Voltage Reference - SOT-23
V-Ref Precision 2.5V 25mA 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.ZXRE1004EFTA
EAR99 ZXRE1004 Tape & Reel (TR) 2012 voltage reference device 8muA 1.22V 60muVrms 75ppm/C
描述
Voltage References 2.048V 100ppm/DegC, 50uA, SOT23-3 Series
2.048V ±2% 2.098V~5.5V 25mA Fixed SOT-23 Voltage References ROHS
100ppm/¡æ 59¦ÌA Fixed 25mA 65¦ÌVrms 23¦ÌVp-p 2.048V 5.5V 2.048V ¡À2% SOT-23-3 , 2.92mm*1.3mm*1mm
EAR99 REF2920 Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 5days ago) voltage reference device 25mA 5.5V 65muVrms 100ppm/C