Texas Instruments MC79L12ACLPR
100-mA, negative linear voltage regulator 3-TO-92 0 to 125
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing5 页9 年前
Technical Drawing3 页12 年前
Datasheet13 页18 年前
Datasheet63 页18 年前
Newark
Arrow Electronics
Farnell
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Min Input Voltage
14.5 V
14.5 V
Max Input Voltage
27 V
27 V
Polarity
Negative
Negative
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
-12 V
-12 V
Output Current
100 mA
100 mA
100 mA
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
42 dB
42 dB
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsUA78L12ACLP
100-mA 30-V linear voltage regulator 3-TO-92 0 to 125
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 9V 100mA TO-92-3
KA78L06 Series 6 V Fixed Output 0.1 A 3-Terminal LDO Regulator - TO-92
LDO Regulator Pos 10V 0.1A 3-Pin TO-92R Ammo
Texas InstrumentsUA78L05ACLPRE3
Texas InstrumentsUA78L08ACLPR
描述
LDO Regulator Neg -12V 0.1A 3-Pin TO-92 T/R
42dB(120Hz) 6.5mA Fixed 100mA 1 12V 27V 12V 27V 1.7V@ 40mA 100mV 250mV TO-92-3 , 4.83mm*3.43mm*3.68mm
IC REG LINEAR -12V 100MA TO92-3
79L12 Cut Tape (CT) Through Hole Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.7V 5.34mm 100mA 0C~125C