Texas Instruments LM73605QRNPTQ1
IC REG BUCK ADJUSTABLE 5A 30WQFN / 5A Synchronous Step-Down Voltage Converter
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing2 页4 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页8 年前
Datasheet9 页10 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.87%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
Number of Pins
30
Number of Outputs
1
Max Output Current
Switching Frequency
Min Input Voltage
Max Input Voltage
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Efficiency
Synchronous Rectifier
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
描述
Automotive qualified 3.5-V to 36-V, 5-A synchronous step-down voltage converter 30-WQFN -40 to 125
Buck Yes 350KHz~2.2MHz Adjustable 1 34.2V 1V 36V 3.5V QFN
LM73605 ALSO VOUT=5VOLT;PFM TECHNIQUE ALSO USED Tape & Reel (TR) Matte Tin (Sn) DC to DC switching regulator 12V 4mm 5A 350kHz~2.2MHz