Texas Instruments LM4040C10ILPR
Fixed voltage, 45-µA, precision micropower shunt voltage reference 3-TO-92 -40 to 85
Production
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing5 页9 年前
Datasheet56 页11 年前
Datasheet56 页11 年前
Technical Drawing3 页12 年前
Datasheet2 页19 年前
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.64%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
TO-92
TO-92
Number of Pins
3
Max Output Current
15 mA
15 mA
15 mA
Min Input Voltage
Max Input Voltage
Min Output Voltage
10 V
10 V
Max Output Voltage
10 V
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
15 ppm/°C
Cathode Current
120 µA
125 µA
125 µA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsLM4040C82ILPR
Texas InstrumentsLM4040C82ILP
Texas InstrumentsLM4041CILPR
Adjustable, precision micropower shunt voltage reference with 0.5% accuracy 3-TO-92 -40 to 85
描述
V-Ref Precision 10V 15mA Automotive 3-Pin TO-92 T/R
100ppm/¡æ Fixed 15mA 180¦ÌVrms 10V 10V 125¦ÌA ¡À0.5% TO-92-3 , 4.83mm*3.43mm*3.68mm
EAR99 LM4040 Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 5days ago) voltage reference device 125muA 10V 180muVrms -40C~85C TA