Texas Instruments LM3S300-IQN25-C2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP Tray
NRND
价格与库存
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页2 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页4 年前
Datasheet498 页13 年前
Datasheet503 页14 年前
Technical Drawing2 页27 年前
Newark
iiiC
Factory Futures
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,706
Authorized Distributors
1
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
48
Core Architecture
ARM
Data Bus Width
32 b
Max Frequency
25 MHz
Number of I/Os
36
Interface
I2C, SPI, UART, USART
I2C, SPI, UART
Memory Type
FLASH
Memory Size
16 kB
16 kB
Min Supply Voltage
3 V
2.25 V
Max Supply Voltage
3.6 V
2.75 V
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsLM3S310-IQN25-C2
Texas InstrumentsLM3S316-IQN25-C2
Texas InstrumentsLM3S328-IQN25-C2T
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP / MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP T/R
STMicroelectronicsSTM32F100C4T6B
MCU 32-bit STM32F1 ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F100C4T7B
STM32F100C4T7B,32BIT ARM CORTEX M3 MICROCONTROLLER,24MHZ,16 KB FLASH,48-PIN LQFP
STMicroelectronicsSTM32F100C4T6BTR
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP T/R
描述
Stellaris LM3S300 Microcontroller | IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
Stellaris LM3S Microcontroller 48-LQFP -40 to 85
IC, 32BIT MCU, ARM, 25MHZ, LQFP-48; Cont; IC, 32BIT MCU, ARM, 25MHZ, LQFP-48; Controller Family/Series:(ARM Cortex) Stellaris X00; Core Size:32bit; No. of I/O's:36; Program Memory Size:16KB; RAM Memory Size:4KB; CPU Speed:25MHz; Oscillator Type:External, Internal