Texas Instruments LM3S2965-IQC50-A2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 256KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
NRND
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页11 年前
Official datasheet0 页0 年前
Datasheet762 页11 年前
Datasheet762 页11 年前
Technical Drawing2 页27 年前
Arrow Electronics
Farnell
Newark
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
100
Core Architecture
ARM
ARM
Data Bus Width
32 b
32 b
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Number of I/Os
56
Interface
CAN, I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Memory Type
FLASH
FLASH
Memory Size
256 kB
256 kB
Min Supply Voltage
2.25 V
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Texas InstrumentsLM3S1968-IQC50-A2
Texas InstrumentsLM3S6965-IQC50-A2
描述