Texas Instruments 74LVC1G175DCKRG4
D Flip-Flop, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 1-Bit, True Output, CMOS, PDSO6
数据表和文档
Texas Instruments
Technical Drawing4 页1 年前
Official datasheet0 页0 年前
Technical Drawing4 页1 年前
Datasheet20 页12 年前
Datasheet16 页18 年前
Technical Drawing2 页19 年前
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
HQonline
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-89.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Case/Package
SC
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
6
Logic Function
D-Type
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
Propagation Delay
5.7 ns
6.2 ns
6.2 ns
Frequency
175 MHz
150 MHz
150 MHz
Clock Edge Trigger Type
Positive Edge
Positive Edge
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
10 µA
1 µA
1 µA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
工程资源
相关零件
Texas InstrumentsCLVC1G374QDCKRQ1
Automotive Catalog Single D-Type Flip-Flop with 3-State Output 6-SC70 -40 to 125
Tape & Reel (TR) 7SZ374 e4 7SZ flip flop 2mm 4ns @ 5V 50pF 175MHz 16.5ns
Texas InstrumentsSN74LVC1G175DCKR
Texas InstrumentsSN74LVC1G79DCKR
Single Positive-Edge-Triggered D-Type Flip-Flop 5-SC70 -40 to 125
描述
Single D-Type Flip-Flop with Asynchronous Clear 6-SC70 -40 to 125
Tape & Reel (TR) 74LVC1G175 e4 74LVC flip flop 2mm 4ns @ 5V 50pF 175MHz 5.7ns