TE Connectivity SQMR539KJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 39000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
Newark
TE Connectivity
Sager Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
相关零件
TE Connectivity1-1623783-0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 39000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE Connectivity1-1623783-0
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 39000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ39K
Through Hole Resistor, Rox Series, 39 Kohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX3SJ39K
39 kOhms 5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Saf
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 39000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 36000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Through-Hole Resistors, Power Resistor, 25 x 13 x 9 mm, 2 Termination, Loose Piece - Box, 5 %, Metal Oxide / Wire Wound, CGS SQ
Cross Referenced to TE CNTY AMP - Part AMP2-1623782-0
39K¦¸ ¡À5% 5W ¡À300ppm/¡æ 13mm*9mm*26mm
2-1623782-0, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
SQM5 39K 5% (METAL FILM) Resistance Value: 39K Ω Element Type: Wire Wound Metal Oxide Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 5 W Wirewound Resistor: Vertical Mount | 39K Ω Wire Wound Power Resistor | Part Number: SQMR539KJ | Internal Number: 2-1623782-0 | TE Connectivity | CGS