TE Connectivity SMW51R8JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 5329
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Datasheet9 页5 年前
Datasheet2 页16 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
TE Connectivity
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2007-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP3-1879021-1
Res Wirewound 1.8 Ohm 5% 3W ±200ppm/C J-Lead SMD T/R
PanasonicERX-1HJ1R8H
Res Metal Film 1.8 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivitySMW51R8JT
描述
Surface Mount Metal Film Resistor, Smw Series, 1.8 Ohm, 5 W, - 5%, 500 V, Smd |Cgs Te Connectivity SMW51R8JT
Res Wirewound 1.8 Ohm 5% 5W ±200ppm/C J-Lead SMD T/R
RES, 1R8, 5%, 5W, WIREWOUND; Resistor Case Style: SMD; Resistance: 1.8ohm; Product Range: SMW Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coeffic
SMW5 1R8 5% Resistance Value: 1.8 Ω Element Type: Wire Wound Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Power Rating: 5 W Smd Power Resistor: 7 Watt & 0.10-500 Ohm | 1.8 Ω Wire Wound Power Resistor 5 % | Part Number: SMW51R8JT | Internal Number: 3-1879233-1 | TE Connectivity | CGS