TE Connectivity RQ73C1J1K15BTD
Fixed Resistor, Thin Film, 0.15W, 1150ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页7 年前
TE Connectivity
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
46,466
Authorized Distributors
6
Resistance
1.15 kΩ
1.15 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Res Precision Thin Film 0603 1.15k Ohm 0.1% 3/20W ±10ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
RES, 1K15, 0.1%, 0.15W, 0603, THIN FILM
Res, 1K15, 0.1%, 0.15W, 0603, Thin Film; Resistance:1.15Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:150Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Precision, Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity RQ73C1J1K15BTD
RQ 0603 1K15 0.1% 10PPM 5K RL Resistance Value: 1.15K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 1.15K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RQ73C1J1K15BTD | Internal Number: 4-2176370-2 | TE Connectivity | Holsworthy