TE Connectivity RP73PF1E57K6BTD
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 57600ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,310
Authorized Distributors
6
Resistance
57.6 kΩ
57.6 kΩ
57.6 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
描述
Res Thin Film 0402 57.6K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R Medical
Precision Resistor Thin Film 57.6kOhm 0.1% 0402 Paper T/R
Res, 57K6, 0.1%, 0.1W, 0402, Thin Film; Resistance:57.6Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Power; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity RP73PF1E57K6BTD