TE Connectivity RP73D2B100KBTG
Res Thin Film 1206 100K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±15ppm/C Pad SMD Cut Tape Medical
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Future Electronics
JRH Electronics
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP4-1879264-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 90900ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE Connectivity4-1879264-9
Res Thin Film 1206 93.1K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±15ppm/C Pad SMD Cut Tape Medical
PanasonicERA8AEB104V
250mW Thin Film Resistor 150V ±0.1% ±25ppm/℃ 100kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, Thin Film, 0.25 W, 0.1 %, 25 Ppm, 100000 Ohm, Surface Mount, 1206, Lead Free
PanasonicERA-8ARB104V
Res Thin Film 1206 100K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 100000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE ConnectivityRP73D2B100KBTG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 100000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8APB104V
Res Thin Film 1206 100K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±15ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-8APB9762V
1206 THIN FILM CHIP RESISTOR / 1206 SMD RESISTOR 0.1% 15PPM 97.6KOHM
描述
SMD Resistor 1206 100kΩ ±0.1% 0.25W ±15ppm/℃
RP 2B 100K 0.1% 15PPM CUT LENGTH Resistance Value: 100K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 100K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RP73D2B100KBTG | Internal Number: 5-1879264-8 | TE Connectivity | Holsworthy
RES, 100K, 0.1%, 0.25W, 1206, THIN FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 100kohm; Product Range: RP73 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 15ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 0.6mm; External Length / Height: 3.2mm; External Width: 1.6mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Resistor Mounting: Surface Mount Device