TE Connectivity RN73C2A22K1BTG
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 22100ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,884
Authorized Distributors
6
Resistance
22.1 kΩ
22.1 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
PanasonicERA6ARB2212V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 22.1K OHM, 0.1%, 0805, 10 PPM, 7 INCH REEL
TE ConnectivityRN73C2A22K1BTG
PanasonicERA6ARB203V
Res Thin Film 0805 20K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6ARB243V
Res Thin Film 0805 24K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRB0720KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 20000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 22100ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
RN73 Series 0805 22.1 kOhm 0.1 W ±0.1 % ±10 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RESISTOR, THIN FILM, RES 22.1 KILOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 0.1%, SMT, 0805
RES, 22K1, 0.1%, 0.1W, 0805, THIN FILM
Special Order: RN 0805 22K1 0.1% 10PPM CUT LENGTH Resistance Value: 22.1K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 22.1K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RN73C2A22K1BTG | Internal Number: 1676257-1 | TE Connectivity | Holsworthy