TE Connectivity RN73C1J51R1BTG
Res Thin Film 0603 51.1 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±10ppm/C Pad SMD Medical Cut Tape
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页9 年前
Datasheet16 页18 年前
Datasheet6 页12 年前
Farnell
TE Connectivity
element14
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,680
Authorized Distributors
6
Resistance
51.1 Ω
51.1 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1879125-2
Res Thin Film 0402 51.1 Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity1-1879125-4
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 56.2ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE Connectivity1879125-5
Res Thin Film 0402 52.3 Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERA-2AEB51R1X
Res Thin Film 0402 51.1 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 51.1ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA2AEB49R9X
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 49.9Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityRN73C1J51R1BTDF
Res Thin Film 0603 51.1 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±10ppm/C SMD T/R
TE ConnectivityRN73C1J51R1BTDF
Yageo GroupRT0603BRB0751R1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 51.1ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 49.9 Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3AEB51R1V
Res Thin Film 0603 51.1 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD0751R1L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 51.1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 51.1ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor, Thin Film, 51.1 Ohm, 63Mw, 0.1%; Rango De Producto:Serie Rn73; Resistencia:51.1Ohm; Potencia Nominal:63Mw; Tolerancia De Resistencia:± 0.1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0603 [1608 Metric]; Núm. De Contactos:2 |Holsworthy Te Connectivity RN73C1J51R1BTG
Special Order: RN 0603 51R1 0.1% 10PPM CUT LENGTH Resistance Value: 51.1 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 51.1 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: RN73C1J51R1BTG | Internal Number: 1-1614354-1 | TE Connectivity | Holsworthy